Üliõpilaskonna juhatuse aasta kokkuvõte

Vasakult: Lisanna Ots (haridus- ja teaduspoliitika valdkonna juht), Elizaveta Cheremisina (üldjuht), Karolin Kriiska (sotsiaalpoliitika valdkonna juht).

Head tudengid!

Kätte on jõunud aeg, kus vanal juhatusel on aeg otsi kokku tõmmata ja oma positsioon järgmistele üle anda.

Oleme selle aasta jooksul olnud väga tegusad. Paljud asjad panid meid proovile ning nende üle koos rõõmustanud kui ka kurvatanud. Uuel õppeaastal hakkab kehtima uus kõrgharidusseadustik, millega oleme palju vaeva näinud, et üliõpilaste huvid oleksid esindatud. Koostöös teiste kõrgkoolide üliõpilasesindustega ja EÜLiga oleme käinud meelt avaldamas seoses kõrgharidusega ning valitsuse otsusega teaduse rahastuse osas. 

Samuti elasime üle paljud valimised, nii riigi kui ka ülikooli tasandil. Teie poolt valitud uus volikogu võttis esimese asjana vastu üliõpilaskonna põhikirja, mis läheb senatisse kinnitamisele. Tänu sellele ei toimu tulevikus üliõpilasnõukogude valimisi ning liikmeks saab enda aktiivsust näidates ja panustades üliõpilasnõukogude töösse. Hetkel käib veel ka kandideerimine üliõpilaskonna juhatusse.

Taaskord osutusid populaarseks nii tudengivarju nädalad kui eksamisessiooni toetavad ööraamatukogud. Tudengite aktiivsust ja teadustegevust toetasid jätkuvalt tudengi- ja teadusprojektid. Lisaks kõigele seisid üliõpilaste esindajad meie huvide eest nii kõigi instituudite otsustuskogusdes kui ka ülikooli senatis. Veel oleme tegelenud kõigi õppekorralduslike muredega, millest meile teada on antud. Oleme olnud ülikooliga tihedas suhtluses, et ÕIS tagasiside oleks võimalikult tudengisõbralik ning hetkel on veel pooleli näiteks 2019/2020 õppeaasta õppekorralduse eeskirja tagasisidestamine.

Välistudengite kaasamine on suurenenud. Hetkeseisuga on volikogus kaks välistudengit ning neid kaasatakse üliõpilasnõukogudesse. Koostöös erivajadustega üliõpilaste nõustajaga ning dormitooriumiga sai lahendatud probleeme, mis puudutasid erivajadustega tudengite majutust ühiselamutes. Meie ülikooli lastetuba on jätkuvalt avatud nii tudengitele, kellel on lapsed kui ka tudengitele, kes soovivad läbida praktikat või vabaainet lastetoas ning see on muutunud aastatega populaarsemaks. Peale viie aastast pausi, oleme taaselustanud Rohelise Nädala projekti, mille raames on toimunud mitmeid loenguid erinevates teemades, treeningud ning palju muid aktsioone. Loodame tulevikus projekti arendada ja ühildada rohelise ülikooli põhimõttetega.

Omalt poolt soovime edu viimastel eksamitel, ilusat suve ja loodame, et jaanipäeval vihma ei saja!

Kohtumiseni uuel õppeaastal

Üliõpilaskonna juhatus