Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater TYYT pakub teatritegemise võimalust kõikidele Tallinna Ülikooli üliõpilastele, vilistlastele, õppejõududele ning teistele Tallinna Ülikooliga seotud inimestel.

Millega tegeleme?

Õpime üheskoos tundma etenduskunsti teooriat ja praktikat. Proovime ümberkehastumist ja lavakõnet. Harjutame rolli sisseelamist ja lavalist suhtlust.

Uus kevadsemestri hooaeg algab 11.02 tutvumisüritusega ning proovid toimuvad kolmapäeviti alates 16.02 kellaajal 17.00-18.00. Osalemiseks ei ole vaja eelnevat kogemust, vaid kehtivat vaktsineerimistõendit. Kui soovid meiega liituda, võta julgelt ühendust!

Lisainfot saab meie Facebook’i lehelt või teater@esindus.ee!

Üliõpilasteatri koordinaator: Elina Rätsep (5801 2193)

TYYTENNE JA NÜÜD. TEATRI AJALUGU

TYYT ehk Tallinna Ülikool Üliõpilasteater sai alguse 2014. aastal, kui Linnar Priimäe juhendamisel tehti esimene näidend “Othello”.

Järgmisel aastal, 2015 sai kokku päris rahvusvaheline seltskond, keda lavastaja kindla käe all saarele saadeti SUREMA MUAHHAHA: nad mängisid Maeterlincki “Pimedaid” niihästi ülikooli publikule kui ka linnarahvale.
2016/17 hooajal sai lavale toodud Shakespaer’i “Julius Caesari” ainetel valminud “Caesari surm”, mille pantomiimide osa kütkestas vaatajate meeli nii ülikoolis kui ka väljaspool ülikooli. TYYT ajaloo kohta saad lugeda ka TLÜ ajakirjast.
Sel hooajal on tegemisel stseene Johann Wolfgang von Goethe tragöödiast “Faust”.
Käinud oleme lisaks ka väljasõitudel, et tutvuda teiste teatraalsete tegelastega ja ka ennast esindanud. Juba kolmandat aastat võtame osa Viljandis toimuvast Tudengiteatrite festivalist.
Peale 2015 aasta “Pimedaid” hakkas ses trupis kasvama ka soov teha tõsise tragöödia kõrvale midagi meeleolukamat ja isepäisemat. 2016 aasta sügisel sai kokku grupp vabatahlikke rutiinimurjaid, kes läbi mänguliste rollikehastuste on sellest peale rõõmustanud nii iseend kui veel teisigi. Ning need rutiinimurdjad kutsuvad ka uusi uudishimulikke endaga liituma, et üheskoos nädala stressi vähendada.
10. mail KiMul (Kirjanduse ja muusika õhtul) esines Improvisatsiooni teater TYYT esmakordselt avalikule publikule.
Üritus toimus 19:00 aadressil Kopli 2a. Üritust korraldas TÜHI (Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste Instituut)
Kooskäimised toimuvad igal kolmapäeval Tallinna Ülikoolis kell 20.00 ruumis M439. Kui on soovi, tule Sinagi!

SENISED LAVASTUSED

Teleka Versioon

Pimedad (Les Aveugles, 1890) on 1911. aastal Nobeli kirjandusauhinnaga pärjatud belgia kirjaniku Maurice Maeterlincki sümbolistlik lavateos.
Pimedad ootavad, et nad metsa toonud preester tagasi tuleks ja nad varjupaika tagasi juhataks. Pelgalt tekstiga ja reaktsioonidega ümbritseva suhtes luuakse ettekujutus erinevatest karakteritest: nägemise kaotanud vana naine ja mees, noor naine ja rühm keskealisi sündinud pimedaid. Neid kohutab üksindus, milles nad püüavad end lohutada ja julgustada.
Situatsioonidraama “Pimedad” toob kõik inimmeeled pimedate tajumaailma kirjeldades lavale mängima. Selle juures teadvustab Maeterlinck publikule, et peale pimeduse on olemas ka mittenägemine – nägijate võimetus või viitsimatus vaadata oma elu ning ümbritsejaid lahtiste silmadega. Kui noor naine loetleb, mida ta kunagi veel näha võis, kõlab see pidulikult nagu hümn: “Nägin PÄIKEST ja VETT, nägin TULD, MÄGESID, INIMESI ja imelikke LILLI… Ükskord nägin LUND mäeharjal…” – kas meie, nägijad, oleme neid imelsi asju osanudki näha?


Lavastaja: Linnar Priimägi
Osades Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater: Maarja Korstnik, Piret Paljak, Venla Rantanen, Reetta Hämäläinen, Jürgen-Kristoffer Korstnik, Maris Võrk, Liisu Kirke Normak, Elina Rätsep, Ruslan Makarenkov, Olga Zaitseva, Carl Veide, Marta Sarapuu.
Etendus on ilma vaheajata ja kestab 45 minutit.


Etenduse treiler: https://www.youtube.com/watch?v=Gf-EeOKWDtQ&feature=youtu.be
 


12744158_1726827817548688_6662260975138221568_n
Foto: Elise Ader

12.-14. veebruaril 2016 osales Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater TYYT 14. Tudengite Teatripäevadel Viljandis. TYYT esitas Maurice Maeterlincki etenduse “Pimedad” (lavastaja Linnar Priimägi). Festivalil osales kokku kaheksa truppi. See festival ei olnud võistluslik, küll aga sai iga trupp omaesitusele sisukat tagasisidet teatriprofessionaalidest žüriilt.