Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater TYYT pakub teatritegemise võimalust kõikidele Tallinna Ülikooli üliõpilastele, vilistlastele, õppejõududele ning teistele Tallinna Ülikooliga seotud inimestel.

 

 

TOIMUMAS

 


“Faustid ja Grechenid”

16.02 Viljandis TÜVKA Black box, Posti 1      kell 18.00

TYYT esineb Viljandis Tudengite Teatri festivalil, lavastaja Linnar Priimägi

 

 

 

 

ENNE JA NÜÜD. TEATRI AJALUGU

TYYT ehk Tallinna Ülikool Üliõpilasteater sai alguse 2014. aastal, kui Linnar Priimäe juhendamisel tehti esimene näidend “Othello”.

Järgmisel aastal, 2015 sai kokku päris rahvusvaheline seltskond, keda lavastaja kindla käe all saarele saadeti SUREMA MUAHHAHA: nad mängisid Maeterlincki “Pimedaid” niihästi ülikooli publikule kui ka linnarahvale.
2016/17 hooajal sai lavale toodud Shakespaer’i “Julius Caesari” ainetel valminud “Caesari surm”, mille pantomiimide osa kütkestas vaatajate meeli nii ülikoolis kui ka väljaspool ülikooli. TYYT ajaloo kohta saad lugeda ka TLÜ ajakirjast.

Sel hooajal on tegemisel stseene Johann Wolfgang von Goethe tragöödiast “Faust”.
Käinud oleme lisaks ka väljasõitudel, et tutvuda teiste teatraalsete tegelastega ja ka ennast esindanud. Juba kolmandat aastat võtame osa Viljandis toimuvast Tudengiteatrite festivalist.
Peale 2015 aasta “Pimedaid” hakkas ses trupis kasvama ka soov teha tõsise tragöödia kõrvale midagi meeleolukamat ja isepäisemat. 2016 aasta sügisel sai kokku grupp vabatahlikke rutiinimurjaid, kes läbi mänguliste rollikehastuste on sellest peale rõõmustanud nii iseend kui veel teisigi. Ning need rutiinimurdjad kutsuvad ka uusi uudishimulikke endaga liituma, et üheskoos nädala stressi vähendada. Kooskäimised toimuvad igal kolmapäeval Tallinna Ülikoolis kell 20.00 ruumis M439. Kui on soovi, tule Sinagi!
Veel on võimalik liituda ka Fausti trupiga. See etendus valmib tänavu ELU kursuse raames. Kes soovivad sel kevadsemestril selle trupiga liituda, saavad seda teha, kui registreerivad end Linnar Priimäe juhitavale
ELU kursusele nr

SENISED LAVASTUSED

Vaata lähemalt järgvenatelt linkidelt:

'Pimedad'

Teleka Versioon

Pimedad (Les Aveugles, 1890) on 1911. aastal Nobeli kirjandusauhinnaga pärjatud belgia kirjaniku Maurice Maeterlincki sümbolistlik lavateos.
Pimedad ootavad, et nad metsa toonud preester tagasi tuleks ja nad varjupaika tagasi juhataks. Pelgalt tekstiga ja reaktsioonidega ümbritseva suhtes luuakse ettekujutus erinevatest karakteritest: nägemise kaotanud vana naine ja mees, noor naine ja rühm keskealisi sündinud pimedaid. Neid kohutab üksindus, milles nad püüavad end lohutada ja julgustada.

Situatsioonidraama “Pimedad” toob kõik inimmeeled pimedate tajumaailma kirjeldades lavale mängima. Selle juures teadvustab Maeterlinck publikule, et peale pimeduse on olemas ka mittenägemine – nägijate võimetus või viitsimatus vaadata oma elu ning ümbritsejaid lahtiste silmadega. Kui noor naine loetleb, mida ta kunagi veel näha võis, kõlab see pidulikult nagu hümn: “Nägin PÄIKEST ja VETT, nägin TULD, MÄGESID, INIMESI ja imelikke LILLI… Ükskord nägin LUND mäeharjal…” – kas meie, nägijad, oleme neid imelsi asju osanudki näha?

Lavastaja: Linnar Priimägi
Osades Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater: Maarja Korstnik, Piret Paljak, Venla Rantanen, Reetta Hämäläinen, Jürgen-Kristoffer Korstnik, Maris Võrk, Liisu Kirke Normak, Elina Rätsep, Ruslan Makarenkov, Olga Zaitseva, Carl Veide, Marta Sarapuu.

Etendus on ilma vaheajata ja kestab 45 minutit.
Etenduse treiler: https://www.youtube.com/watch?v=Gf-EeOKWDtQ&feature=youtu.be

 


12.-14. veebruaril 2016 osales Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater TYYT 14. Tudengite Teatripäevadel Viljandis. TYYT esitas Maurice Maeterlincki etenduse “Pimedad” (lavastaja Linnar Priimägi). Festivalil osales kokku kaheksa truppi. See festival ei olnud võistluslik, küll aga sai iga trupp omaesitusele sisukat tagasisidet teatriprofessionaalidest žüriilt.

 

12744158_1726827817548688_6662260975138221568_n

Foto: Elise Ader


 

Teleka Versioon

 

Teisipäeval, 27. jaanuaril kl 16-17 Terra Aulas (T-324)

Avalik proov-läbimäng: M. Maeterlick “Pimedad”, Lavastaja Linnar Priimägi

 


Millega tegeleme?

Õpime üheskoos tundma etenduskunsti teooriat ja praktikat.
Proovime ümberkehastumist ja lavakõnet.
Harjutame rolli sisseelamist ja lavalist suhtlust.

Kui soovid osaleda, võta meiega ühendust!

Lisainfo: teater@esindus.ee

 Teatri direktor: Piret Paljak   5340 4888

Linnar Priimäe grupi koordinaator: Laura Teras   5342 4654

Isetegevusgrupi koordinaator : Elina Rätsep   5801 2193

VAATA KA facebook: https://et-ee.facebook.com/TLUTYYT/

TYYT