Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater TYYT pakub teatritegemise võimalust kõikidele Tallinna Ülikooli üliõpilastele, vilistlastele, õppejõududele ning teistele Tallinna Ülikooliga seotud inimestele.

PRAEGU KÄSIL:

  1. Linnar Priimäe käe all on lavastamisel stseenid William Shakespeare’ etendusest “Julius Caesar”
  2. Koos käib improteatrit tegev seltskond.

TOIMUNUD:

  1. 18. ja 19. mail 2016 etendus Nõmmel Von Glehni Teatris M. Maeterlinck’i “Pimedad”, lavastajaks Linnar Priimägi.

 

LAVASTUSED

Vaata lähemalt järgvenatelt linkidelt:

'Pimedad'

Teleka Versioon

Pimedad (Les Aveugles, 1890) on 1911. aastal Nobeli kirjandusauhinnaga pärjatud belgia kirjaniku Maurice Maeterlincki sümbolistlik lavateos.
Pimedad ootavad, et nad metsa toonud preester tagasi tuleks ja nad varjupaika tagasi juhataks. Pelgalt tekstiga ja reaktsioonidega ümbritseva suhtes luuakse ettekujutus erinevatest karakteritest: nägemise kaotanud vana naine ja mees, noor naine ja rühm keskealisi sündinud pimedaid. Neid kohutab üksindus, milles nad püüavad end lohutada ja julgustada.

Situatsioonidraama “Pimedad” toob kõik inimmeeled pimedate tajumaailma kirjeldades lavale mängima. Selle juures teadvustab Maeterlinck publikule, et peale pimeduse on olemas ka mittenägemine – nägijate võimetus või viitsimatus vaadata oma elu ning ümbritsejaid lahtiste silmadega. Kui noor naine loetleb, mida ta kunagi veel näha võis, kõlab see pidulikult nagu hümn: “Nägin PÄIKEST ja VETT, nägin TULD, MÄGESID, INIMESI ja imelikke LILLI… Ükskord nägin LUND mäeharjal…” – kas meie, nägijad, oleme neid imelsi asju osanudki näha?

Lavastaja: Linnar Priimägi
Osades Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater: Maarja Korstnik, Piret Paljak, Venla Rantanen, Reetta Hämäläinen, Jürgen-Kristoffer Korstnik, Maris Võrk, Liisu Kirke Normak, Elina Rätsep, Ruslan Makarenkov, Olga Zaitseva, Carl Veide, Marta Sarapuu.

Etendus on ilma vaheajata ja kestab 45 minutit.
Etenduse treiler: https://www.youtube.com/watch?v=Gf-EeOKWDtQ&feature=youtu.be

 


SÜNDMUSED

12.-14. veebruaril 2016 osales Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater TYYT 14. Tudengite Teatripäevadel Viljandis. TYYT esitas Maurice Maeterlincki etenduse “Pimedad” (lavastaja Linnar Priimägi). Festivalil osales kokku kaheksa truppi. See festival ei olnud võistluslik, küll aga sai iga trupp omaesitusele sisukat tagasisidet teatriprofessionaalidest žüriilt.

 

12744158_1726827817548688_6662260975138221568_n

Foto: Elise Ader


 

TULEVAD SÜNDMUSED

 

Teleka Versioon

 

Teisipäeval, 27. jaanuaril kl 16-17 Terra Aulas (T-324)

Avalik proov-läbimäng: M. Maeterlick “Pimedad”, Lavastaja Linnar Priimägi

 


Millega tegeleme?

Õpime üheskoos tundma etenduskunsti teooriat ja praktikat.
Proovime ümberkehastumist ja lavakõnet.
Harjutame rolli sisseelamist ja lavalist suhtlust.

Kui soovid osaleda, võta meiega ühendust!

Lisainfo: teater@esindus.ee

TYYT