Paas: kui tahad, et head asjad juhtuma hakkaksid, siis tee ennast märgatavaks liitudes Üliõpilaskonnaga!

Käimas on Tallinna Ülikooli Üliõpilaskonna volikogu valimised ning kuni käesoleva nädala reedeni on võimalik esitada kandideerimisavaldusi.  Kui aga soovid täpsemalt teada, mida volikogu töö endast kujutab ning miks tasub kandideerida, siis endine volinik  Enelin annab vastused.

11313014_1138674619482663_5527284188193512736_oEnelin kandideeris volikokku 2012. aastal. Tema ambitsioon ja tegutsemistahe ei vaibunud peale aastat volinikuna. Edasi liikus ta Üliõpilaskonna juhatuse esimehe kohale ning juhtis organisatsiooni 2 aastat.

Mida teadsid volikogu tööst enne kandideerimist?

Põhiliseks motivaatoriks oli tahe  ülikoolis peale õppimise ka midagi muud teha, mingit actionit. Volikogu tundus huvitav koht, kus arvestatakse inimeste arvamusega ning saab ise käe külge panna. Nägin volikogus võimalust, kust saab ka edasi liikuda.

Mida volikogu töö endast kujutab?

Volikogu sarnaneb riigikogule, sul on võimalus olla nö Tallinna Ülikooli parlamendis. Riigikogu on läbilõige ühiskonnast nii nagu volikogu Üliõpilaskonnast. Kõik on oodatud kandideerima ja kõigil on võrdsed võimalused. Volikogu on see koht, kus on võimalik ideed teostada. Sisuliselt on vaja aru saada, mis sinu ümber ülikoolis toimub. Käid silmad-kõrvad lahti ja vaatad, kuidas mida paremaks teha saaks.

Igal volinikul on võimalik kuuluda meelepärasesse komisjoni ning seal oma panus anda. Majanduskomisjon tegeleb finants- ja ettevõtlusteemadega, lisaks arutelu teemal kuhu Üliõpilaskond liikuma peaks. Hariduskomisjoni fookuses on teaduse, õppekvaliteedi ja -jõududega seotud teemad. Arendusvaldkonnas kohtuvad inimesed, keda huvitab õppekeskkond ehk kuidas tudeng end koolis tunneb, ühiselamud ja sotsiaalvaldkonna teemad. Tegevust igale maitsele ja katab ära kõik ülikooli valdkonnad.

Üldiselt on nii, et volikogust tulevad ideed, jõutakse ühise arusaamani ning Üliõpilaskonna juhatus kui täidesaatev võim, viib need personali toel ellu.

10511513_647904558663305_3237213555883608343_oMida volikogus olnud aeg sulle õpetas?

Üliõpilasnõukogus olles nägin kuidas asjad instituudi tasandil toimuvad, volikogu aga näitas, millega ülikoolis tegeletakse. Kohtusin inimestega erinevatelt erialadelt ning sain juurde palju uusi sõpru ja tuttavaid. Uute inimestega kohtumine ning üheskoos arutamine toob esile palju uusi vaateid ja arendab analüüsioskust. Kuna volikogu esindab kõiki TLÜ tudengeid, siis on oluline näha, mida teised inimesed arvavad ja soovivad, vastutus on suur. Lisaks muidugi esinemisoskus, väitlemised ja vaidlemised ning arusaam (poliitilisest) lobby’ist.

Eredaim mälestus?

Volikogu väljasõidud kindlasti. Alati sai  nalja, arutletud ülikooli ja laiemalt maailma teemadel ning tore aeg meeldivate inimeste seltsis. Volikogus olemine oli oluline osa ülikooli elust ning aitas edasi kandideerida Üliõpilaskonna juhatusse.

1959364_881960568487404_244041909170383731_nMillega tegeled täna ja millised volikogust saadud kogemused enim kasuks tulevad?

Hetkel elan Kolumbias, töötan freelancer’ina PR ja turunduse alal, töö on paindlik ja saan ringi reisida. Põhi- ja keskkooli ajal olin tagasihoidlik, aga Üliõpilaskonnas arenesin väga palju. Kõiksugu arutelud, vaidlused, lobby ja korraldamiskogemus arendas mind inimesena väga palju. Juhina inimestega töötamine, problem solving ja kiirreageerimine kriisiolukordades, kuhu tavatudeng ei satu, on mind kasvatanud ja paljud hirmud kadusid. Tekkinud on arusaam, et saan kõigega hakkama. Nende kogemusteta poleks ka üheotsapiletiga Ameerikasse kolinud.

Olen saanud mitmeid tööpakkumisi ja erinevad võimalused jõuavad kergemini minuni. Kui tahad, et head asjad hakkaksid juhtuma, siis tee ennast märgatavaks liitudes Üliõpilaskonnaga!