Tere tulemast Tallinna Ülikooli Lastetoa lehele !

Juhataja telefoni number: 56 668 666

LASTETUBA ON AVATUD!

Lastetuba on reeglina avatud ajal, mil õppeained on semestriks deklareeritud. See tähendab, et enne õppekavade esitamist Lastetoas tegevust ei toimu.

Lastetoa töö põhineb aine deklareerinud tudengite poolt pakutavas hoiuteenuses.

Reeglina on Lastetuba avatud:

Septembri lõpp kuni detsembri keskpaik

Veebruari algus kuni mai lõpp

Kõik registreerumised teha hiljemalt laupäevaks, et Teie laps graafikus koha saaks! 

Palun võtke arvesse, et peale lapse registreerumist tuleb Teile e-mailile kinnituskiri. Antud kiri kinnitab ainult seda, et Teie broneering on edastatud. See ei kinnita seda, et antud päevaks on lastehoiu teenus seeläbi broneeritud. Kuna Lastetoa hoiuteenus töötab tuginedes aine deklareerinud tudengite vabadele võimalustele, siis ei ole alati võimalik tagada, et igal päeval ja/või kellaajal on olemas vaba tudeng, kes saab Lastetoas olla. 

Kui laps haigestub või ei saa ootamatult tulla, siis sellest teada anda koheselt, sest Lastetoas viibivad tudengid on Teie lapse tulekuga arvestanud!

Lapse eelregistreerimine

Tallinna Ülikooli Lastetuba avati 5. veebruaril 2007.

Lastetuba paikneb Tallinna Ülikooli Silva maja I korrusel, S-114. (Kui tulete trepist alla siis vasakule jäävad Üliõpilaskonna ruumid ning paremal koridori lõpus asub TLÜ Lastetuba). Lastetuba on avatud E-R 10.00-16.00, juhul kui lapsi on registreeritud nendele päevadele. Erandkorras on võimalik last registreerida ka varem või hiljem kui 10.00-16.00 – need ajad tuleb kokku leppida Lastetoa juhatajaga.

Kui Sulle meeldivad väikesed lapsed ja Sa soovid loengute vahel lõbusalt ja mänguliselt aega veeta… Tule TLÜ Lastetuppa VABATAHTLIKUKS! Huvi korral võta ühendust lastetuba@esindus.ee

 

10661956_748546398527180_1461096827307885358_o

Lastetoa eesmärgiks on toetada väikelastega tudengiperekondade pere ja kooli/tööelu ühildamist, pakkudes neile paindlikku, soodsat ning lapsesõbralikku lapsehoiu võimalust ülikooli ruumides. Lapsehoiu näol on tegemist noori vanemaid ning nende toimetulekut toetava tugiteenusega.

Projekti on algatanud Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond ja MTÜ ProjectsAreUs koos noorte aktiivsete tudengitest vanematega. Lastetoa tegevus põhineb vabatahtlikkusel ning kõik Lastetoas töötajad on vabatahtlikud, samuti saadakse suur osa mänguasju ja vahendeid annetuste näol.

Lastetuba saavad kasutada eelkõige lastevanematest tudengid ning õppejõudu õppetöös osalemise (loengud, eksamid, töö raamatukogus jne) ajal.

Lastetuppa võetakse lapsi, kes on vähemalt 2.aastased. Nooremaid lapsi (minimaalselt 1.5a) võetakse vastu vaid erikokkuleppel, juhul kui laps kiiresti ja hästi kohaneb. Igas vanuses laste hoidmise tingimuseks on lapse kohanemisvõime lastetoa keskkonnaga. Lapsi, kes mitme harjutamiskorra järel endiselt pidevalt nutavad ega ole suutnud kohaneda, ei saa kahjuks lastetuppa hoiule võtta. Soovitame teha pausi ja proovida mõne aja pärast uuesti.

Lastetoa kasutamiseks tuleb eelregistreeruda e-maili (lastetuba@esindus.ee) teel või kasutada registreerimisgraafikut, mille leiad lehe algusest. Kõik nädala hoiuajad palume kirja panna eelneva nädala laupäevaks!

Kuigi lastehoid on tudengitest vanematele tasuta, põhineb lastehoid vabatahtlikkusel, mistõttu ootame lastevanematelt sümboolset toetust annetuskarpi, mis aitab meil laste tarbeks soetada pliiatseid, kriite, paberit, raamatuid jmt.

Tudengi võimalused lastetoas

Alates 2013. aasta sügisest on võimalik Lastetoas läbida aine ,,Pedagoogiline tegevus lapsehoius” KAA6122.HR (3EAP). Ainesse on võimalik registreerida kogu semestri vältel (registreerida saab kuni 18 tudengit).

Aine sooritamiseks tuleb 2018/2019 õppeaastal teha:

– 30 (astronoomilist) tundi praktilist tööd Lastetoas – õpimapp

Praktilist osa on võimalik läbida Lastetoa lahtioleku aegadel Sinule sobival ajal. Neile, kes tahavad praktika kiiremini läbida, on võimalus nädalas võtta rohkem tunde, kuid piisab ka 4 tunnist nädalas.

Kui Sul tekkis huvi Lastetoa vastu, siis pane ennast proovile. Kõikide küsimuste ja lisainformatsiooni korral võite pöörduda kirjutades lastetuba [ät] esindus.ee.

Laste võimalused lastetoas

Lapsed saavad lastetoas mängida erinevate mänguasjadega (lauamängud, konstruktorid, pusled, autod, nukud jmt), joonistada, voolida, lugeda, kuulata muinasjutte/lastelaule ning teha muud toredat.