Tere tulemast Tallinna Ülikooli Lastetoa lehele !

Lastetoa telefoni number: 6 409 128 (kättesaadav vaid siis kui Lastetoas on hoidja)

Lastetoa e-mail: lastetuba@esindus.ee

 

Lastetuba pakub hoiuteenust, mis toimub vabatahtlikkuse alusel. Lastetoa teenus põhineb õppeaine Pedagoogiline tegevus lapsehoius deklareerinud tudengite poolt pakutavas hoiuteenuses, mis on osa tudengite praktilisest sooritusest õppeaine raames. Sellest tulenevalt on Lastetuba reeglina avatud ajal, mil õppeained on semestriks deklareeritud. See tähendab, et enne õppekavade esitamist Lastetoas tegevust ei toimu, samuti on hoiuteenust võimalik pakkuda täpselt nii kaua kuniks tudengid praktilised tunnid sooritavad. Kui Lastetoa vabatahtlikud on oma praktilised tunnid sooritanud, siis ei ole võimalik hoiuteenust enam pakkuda.

Tavapäraselt on Lastetuba avatud:

Septembri lõpp kuni detsembri esimene pool

Veebruari algus kuni mai lõpp (alates 11.02.2019)

Kõik registreerumised teha hiljemalt laupäevaks, et Teie lapsele oleks võimalik uueks nädalaks tudengite seast hoidja leida. Palun võtke arvesse, et peale lapse registreerumist tuleb Teile e-mailile kinnituskiri. Antud kiri kinnitab ainult seda, et Teie broneering on edastatud. See ei kinnita seda, et antud päevaks on lastehoiu teenus seeläbi broneeritud. Lastetoa hoiuteenus töötab tänu aine deklareerinud TLÜ tudengitele ning see tähendab, et alati ei pruugi hoidja leidmine võimalik olla, sest needki tudengid peavad loengutes osalema.

Kui laps haigestub või ei saa ootamatult tulla, siis sellest tuleb teada anda koheselt Lastetoa numbril, sest Lastetoas viibivad tudengid on Teie lapse tulekuga arvestanud!

 

Tudengi võimalused lastetoas

Alates 2013. aasta sügisest on võimalik Lastetoas läbida aine ,,Pedagoogiline tegevus lapsehoius” KAA6122.HR (3EAP). Ainesse on võimalik registreerida sügis- ja kevadsemestri alguses (registreerida saab kuni 18 tudengit). Aine õppejõud on Silvi Suur.

Aine sooritamiseks tuleb 2018/2019 õppeaastal teha:

– 30 (astronoomilist) tundi praktilist tööd Lastetoas

– õpimapp

Praktilist osa on võimalik läbida Lastetoa lahtioleku aegadel Sinule sobival ajal. Neile, kes tahavad praktika kiiremini läbida, on võimalus nädalas võtta rohkem tunde, kuid piisab ka 4 tunnist nädalas.

Kui Sul tekkis huvi Lastetoa vastu, siis pane ennast proovile. Kõikide küsimuste ja lisainformatsiooni korral võite pöörduda kirjutades lastetuba@esindus.ee.

Lapse eelregistreerimine

Tallinna Ülikooli Lastetuba avati 5. veebruaril 2007.

Lastetuba paikneb Tallinna Ülikooli Silva maja I korrusel, S-114. (Kui tulete trepist alla siis vasakule jäävad Üliõpilaskonna ruumid ning paremal koridori lõpus asub TLÜ Lastetuba). Lastetuba on üldjuhul avatud E-R 10.00-16.00, juhul kui lapsi on registreeritud nendele päevadele. Erandkorras on võimalik last registreerida ka varem või hiljem kui 10.00-16.00 – need ajad tuleb eraldi kokku leppida Lastetoa juhatajaga.

Kui Sulle meeldivad väikesed lapsed ja Sa soovid loengute vahel lõbusalt ja mänguliselt aega veeta… Tule TLÜ Lastetuppa VABATAHTLIKUKS! Huvi korral võta ühendust lastetuba@esindus.ee 

10661956_748546398527180_1461096827307885358_o

Lastetoa eesmärgiks on toetada väikelastega tudengiperekondade pere ja kooli/tööelu ühildamist, pakkudes neile paindlikku, soodsat ning lapsesõbralikku lapsehoiu võimalust ülikooli ruumides. Lapsehoiu näol on tegemist noori vanemaid ning nende toimetulekut toetava tugiteenusega, mida pakuvad TLÜ enda tudengid õppeaine raames Lastetoas praktilisi tunde sooritades.

Projekti on algatanud Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond ja MTÜ ProjectsAreUs koos noorte aktiivsete tudengitest vanematega. Lastetoa tegevus põhineb vabatahtlikkusel ning kõik Lastetoas töötajad on vabatahtlikud, samuti saadakse suur osa mänguasju ja vahendeid annetuste näol.

Lastetuba saavad kasutada eelkõige lastevanematest tudengid ning õppejõudu õppetöös osalemise (loengud, eksamid, töö raamatukogus jne) ajal.

Lastetuppa võetakse lapsi, kes on vähemalt 2 aastased. Nooremaid lapsi (minimaalselt 1.5a) võetakse vastu vaid erikokkuleppel, juhul kui laps kiiresti ja hästi kohaneb. Igas vanuses laste hoidmise tingimuseks on lapse kohanemisvõime lastetoa keskkonnaga. Lapsi, kes mitme harjutamiskorra järel endiselt pidevalt nutavad ega ole suutnud kohaneda, ei saa kahjuks lastetuppa hoiule võtta. Soovitame teha pausi ja proovida mõne aja pärast uuesti.

Lastetoa kasutamiseks tuleb eelregistreeruda e-maili (lastetuba@esindus.ee) teel või kasutada registreerimisgraafikut, mille leiad lehe algusest. Kõik nädala hoiuajad palume kirja panna eelneva nädala laupäevaks! Lastetoa juhatajal ning tudengitel on õigus hoiuteenust mitte pakkuda peredele, kes ei pea Lastetoa kodukorrast ja kokkulepetest kinni.

Kuigi lastehoid on tudengitest vanematele tasuta, põhineb lastehoid vabatahtlikkusel, mistõttu ootame lastevanematelt sümboolset toetust annetuskarpi, mis aitab meil laste tarbeks soetada pliiatseid, kriite, paberit, raamatuid jmt.