Kultuuriministeerium ootab MuIS programmi vabatahtlikke

Kultuuriministeerium kutsub ajaloo ja kultuuripärandi huvilisi osalema muuseumide infosüsteemi MuIS vabatahtlike programmis. Oodatud on kõik, kes sooviksid anda oma panuse, et Eesti muuseumikogud oleksid veebis avalikkusele senisest paremini kättesaadavad. Registreeruda saab 25. aprillini.

Eesti muuseumide kogudes on ühtekokku umbes 8 miljonit museaali, millest  muuseumide infosüsteemis (MuIS) on praeguseks rohkemal või vähemalt määral kirjeldatud veidi üle kolmandiku. Umbes 900 000 kirjeldusele on lisatud ka kujutis. Museaalide kiiremaks MuISi sisestamiseks ja kirjelduste täiendamiseks kutsume huvilisi osalema MuISi vabatahtlike programmis.

Vabatahtlikud läbivad kahepäevase koolituse, kus neile tutvutakse lähemalt nii tänapäevast muuseumitööd kui ka MuISi. Peale koolituse läbimist alustavad vabatahtlikud tööd museaalide sisestamise ja kirjeldamisega mõne programmis osaleva muuseumi juures.

Osalevad muuseumid on SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, Narva Muuseum, SA Virumaa Muuseumid, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Meremuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, SA Eesti Tervishoiu Muuseum, Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum, Tallinna Ülikooli Muuseum, Eesti Rahva Muuseum ja Valga Muuseum.

Vabatahtlikult oodatakse huvi ajaloo ja kultuuripärandi vastu, väga head eesti keele oskust,
huvi panustada muuseumitöösse pikema aja vältel ning eelistatult võimalust käia muuseumis abiks tavapärastel tööaegadel. Täpsemad tingimused lepitakse iga vabatahtliku ja muuseumi vahel eraldi kokku.

Vabatahtlikule võimaldatakse kahepäevast koolitust, ühistegevusi koos teiste vabatahtlikega, võimalust tutvuda muuseumi ja muuseumikogudega uudse ja põneva nurga alt võrreldes muuseumikülastajaga, nii programmi- kui muuseumipoolset juhendajat, kes on toeks kogu tegevuse jooksul ning tudengitele kokkuleppel muuseumipraktika läbimise võimalust.

Koolitused toimuvad 29.-30. aprillil Tallinnas ja 20.-21. mail Tartus.

Soovijatel palume täita MuISi vabatahtliku ankeedi või kirjutada e-posti aadressil: kadri.nigulas@kul.ee, lisaküsimuste korral helistada telefonil 628 2352. Täidetud ankeet tuleb saata hiljemalt 25. aprilliks.

Vaata ka:

www.muis.ee

www.facebook.com/misonmuisis

Muisi vabatahtlikud plakat veebi