Peda Folk
Rebastepidu

Peda Folk on üritus, mis pakub parimatele tudengikollektiividele ainulaadset võimalust esineda professionaalsel laval suure auditooriumi ees. Festival on aastate jooksul kujunenud Tudengite Kevadpäevade raames toimuvaks ülimalt oodatud ning enim külastatuimaks ürituseks üldse.

Peda Folk sai alguse 1972. aastal tollase Tallinna Pedagoogilise Instituudi aktiivsete tudengite poolt kui võimalus etendada üliõpilaste ees üliõpilasloomingut. Kuigi seda võimalust on kasutanud ka tantsijad, moeloojad ja luuletajad, on oma 33-aastase ajaloo vältel üritusest siiski välja kasvanud peamiselt muusikale keskenduv festival. Paljud tuntud Eesti bändid on alustanud oma teed kuulsuse poole just Peda Folgi lavalt.

Peda Folk koduleht

Tallinna Ülikooli rebaste ristimine on traditsiooniline üritus oma legendidega, mis liiguvad nagu kummitused vanematelt tudengitelt nooremate sekka. Ristimine on riitus ja püha üritus. Ülikooli rebased ristitakse tudengiteks auväärselt, pühalikult, pidulikult, meeldejäävalt. Tallina Ülikoolis ei ole Rebaste Ristimine kunagi häbistamine või piinamine, ei ole kunagi labane! Traditsiooniliselt toimub rebaste ristimine peale esimest loengukuud ja esimesi ülikoolikogemusi.

MILLEGA TEGELEB KULTUURIKLUBI?

Kultuuriklubi eesmärk on edendada õpingute välist kultuurilist tegevust, millest saavad osa võtta kõik üliõpilased, vilistlased kui ka õppejõud. Klubi korraldab erinevaid üritusi nagu Beerpong, Mäng mäluga, Mängude õhtu, Pedafolk, Rebastepidu jne. Igale maitsele on erinevaid üritusi, kus kõik saavad osaleda. Kultuuriklubi teeb koostööd ka teiste TLÜ Üliõpilaskonna klubidega.

Vabatahtlikud, kes soovivad aktiivselt panustada on alati oodatud klubiga liituma. Lisainfo saamiseks kirjuta personal@esindus.ee.

Kultuuriklubi on leitav ka Facebookis nime alt TLÜ Üliõpilaskonna Kultuuriklubi, sealt leiab informatsiooni kõigi tulevaste ürituste kohta!


Palun oota, laeb