Algas fotovõistlus noortele „You(th)Vision: Täiskasvanuks saamine tänapäeval“

TLÜ Rahvusvaheliste Sotsiaaluuringute keskuse (RASI) eestvedamisel toimuva projekti “Noorte sotsiaalne tõrjutus Euroopas: kumulatiivne halvemus, toimetulekustrateegiad ja tõhusad poliitikad” (lühendiga EXCEPT) raames on alanud üle-euroopaline fotovõistlus 18-30 aastastele noortele. 

Võistluse eesmärgiks on näidata noorte endi kogemust seoses täiskasvanuks saamisega. Mida tähendab tänapäeva noortele täiskasvanuks saamine? On see seotud tööga, oma arvete maksmisega, suurema vabadusega, iseseisvalt otsustamisega või millegi hoopis muuga? Millised unistused ja hirmud seostuvad täiskasvanuks saamisega?  

Võistlusel saavad osaleda 18–30 aastased noored laadides oma foto üles projekti EXCEPT kodulehele (http://www.except-project.eu/get-involved/) või saates selle aadressil except.photo@gmail.com. Fotole tuleb lisada lühike kommentaar, mis kirjeldab fotol kujutatu tähendust, pildi autori või kujutatud noore kogemusi seoses täiskasvanuks saamisega,  ja info foto autori kohta (nimi, meiliaadress, vanus ja elukohariik). 

Esikolmikule on ette nähtud rahalised auhinnad vastavalt 250, 200 ja 100 Eurot. Samuti korraldatakse kõigis EXCEPT projekti partnerriikides ja projekti lõpukonverentsi raames Brüsselis näitus 30 parima pildiga. 

Fotosid saab esitada alates 4. aprillist kuni 1. juulini 2016. Seejärel valib fotograafidest, noorteühenduste esindajatest ja teadlastest koosnev žürii välja 30 parimat pilti, mis osalevad võistluse 2. etapis 4.-15. juulini. Fotod pannakse üles projekti EXCEPT kodulehele ja Facebooki lehele. Avalik hääletus toimub Facebookis fotode like-imise teel. Samal ajal valib oma lemmikud ka žürii. Võitjad kuulutatakse välja 18. juulil. 

Rohkem infot võistluse reeglite ja auhindade kohta leiab EXCEPT projekti kodulehelt: http://www.except-project.eu/get-involved/

EXCEPT-FOTO_flaier_a6_final_for internet