Aktiivõppe nädal 7.-11. märts

Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond koostöös Haridusinnovatsiooni keskusega korraldab Aktiivõppe nädalat, millega pöörame tähelepanu uutmoodi õppimisele ja õpetamisele ning väärtustame loovat ja aktiivset õppetööd ülikoolis. TLÜ visioon on olla targa eluviisi eestvedaja – üks ülikooli strateegilisi fookusvaldkondi on seejuures haridusuuendus, millega toetatakse 21. sajandi õpikultuuri väljakujundamist ja rakendamist Eesti haridusruumis.

Nädala raames kutsume kõiki õppejõude ja ka üliõpilasi praktiseerima mõnda uut meetodit (olgu see siis probleemipõhine, muutunud õpikäsituse või mõni muu meetod) ja/või korraldama avatud loenguid. Kui oled üks neist, siis anna endast märku siin.

Aktiivõppe nädala raames soovime tunnustada ka kõige aktiivsemaid osalejaid, oma õppetöö praktika jagajaid ja “uutmoodi akadeemilise” mõtestajaid. Selleks palume õppejõududel täita ajavahemikus 11.03-15.03.2016 küsimustik. Osalejate vahel valib žürii välja aktiivsemad, keda tunnustatakse 18. märtsil toimuval Tallinna Ülikooli päeval. Auhinnaks saavad kolm aktiivset õppejõudu tutvuma minna uute innovaatiliste algatustega Euroopas.

Aktiivõppe nädala ajakava:

Esmaspäev, 7. märts 18.00 – filmiõhtu BFM-i SuperNova kinos. Filmi pealkiri ja programm on kinnitamisel ja info ilmub peatselt meie facebooki lehel. Tegu on haridustemaatikat puudutava filmiga, mille arutelu juhivad Haridusinnovatsiooni keskuse meeskonna liikmed. See on hea võimalus tulla kokku, saada inspireeritud ning alustada nädalat aruteluga “aktiivse õppimise” teemal!
Teisipäev, 8. märts 12.15-15.45 Avatud loeng ruumis M 218 RIT6001 “Poliitika ja valitsemise baasteadmised” (inglise keeles). M.Crandall
Neljapäev, 10. märts 10.00-16.00 Inglisekeelne lühikursus “Loovad õpetamismeetodid”.. Kursust viib läbi Mari Karm Tartu Ülikoolist. Lisainfo siin.
14.00-15.30 Töötuba no. 1 HIKis (inglise keeles, register here.)
15.30-17.00 Töötuba no. 2 HIKis (eesti keeles, registreeri siin)
Interaktiivsed töötoad üliõpilastele, mille teemaks on retk läbi Tallinna ja Eesti ajaloo. Töötoas saad proovida õppimist kasutades interaktiivset lauda, interaktiivset tahvlit ja tahvelarvutit. Võimalusel kasutatakse ka mobiiltelefone ja hääletuspulte.
17.00-19.00 Paneeldiskussioon teemal “Mida tähendab õppida 21. sajandi ülikoolis? Mida mõistame aktiivse õppimise / aktiivõppe all kõrghariduse kontekstis?” HIKi Ideeaidas, Terra maja 4. korrus, ruum T410. Lisainfo.
Reede, 11. märts Aktiivõppe nädala lõpp. Kutsume kõiki õppejõude täitma järgmist küsimustikku vahemikus 11.03-15.03.2016! Soovime tunnustada Aktiivõppe nädala kõige aktiivsemaid osalejaid, oma õppetöö praktika jagajaid ja “uutmoodi akadeemilise” mõtestajaid. Osalejate vahel valib žürii välja aktiivsemad, keda tunnustatakse 18. märtsil toimuval Tallinna Ülikooli päeval. Auhinnaks saavad kolm õppejõudu tutvuma minna uute innovaatiliste algatustega Euroopas.

Sündmus Facebookis